Hvem møder du her?

Birthe Hay Sørensen
Skoleleder

6267 1135

bhs@ryslingefriskole.dk

Joan Mogensen
Skolesekretær

6267 1135

kontoret@ryslingefriskole.dk

Anne Lambæk
Klasselærer i 9. klasse

Underviser i: Dansk, matematik, fællestime, biologi, idræt og fysik

Marianne Elallafi Leth
Lærer

Orlov i skoleåret 2019/2020

Johann Silberbauer
Klasselærer i 4. klasse

Underviser i: Matematik, historie, medie og idræt

Laila Lilholt
Klasselærer i 6. klasse

Underviser i: matematik, musik og er matematikvejleder

Eyvør Huusgaard Fløtti
Klasselærer i 3. klasse

Underviser i: dansk, matematik, specialundervisning og er læsevejleder

Tina Nielsen
Klasselærer i 8. klasse

Underviser i: dansk, tysk og teater

Christopher Jensen
Lærer

Underviser i: engelsk, tysk, historie, idræt og fællestime

Nicolai Bentholm Strøm
Lærer

Underviser i: engelsk, idræt, geografi, teater og IT

Marie-Terese Holm Brunse
Lærer

Underviser i: dansk, engelsk, billedfag, musik, drama og kor

Lisbeth Berens Bang
Klasselærer i 2. klasse

Underviser i: dansk, billedfag, biologi og natur/teknik

Silas Mølgaard Pedersen
Klasselærer i 7. Klasse

Underviser i: dansk, musik, geografi, teater og idræt

Anja Nielsen
Specialundervisning
Marianne Breum
Læsehjælp og rengøring
Bent Rosenlund
Lærer

Underviser i: dansk, musik, matematik og naturfag

Asbjørn Bundesen
Klasselærer i 5. klasse

Underviser i:  matematik, friluftsliv, musik, sløjd, teater og fysik

Mia Thestrup Henriksen
Klasselærer i 1. klasse

Underviser i: dansk, matematik, billedfag og madlavning

Stella Tversted Pedersen
Børnehaveklasseleder

SFO - Fritten & Klubben

Søren Frich Hansen
Leder af Klubben
Ulla Haslund
Medhjælper i Klubben

+45 5074 6911

ullahaslund@hotmail.com

Karina Vever
Pædagogmedhjælper i Klubben

Karina er morgenåbner

Malene Hamann
Pædagog i SFO
Anita Vilhelmsen

Pædagogmedhjælper i børnehaveklasse og Fritten

Myretuen

Lars Galsgaard
Leder af Myretuen
Esben Galsgaard
Pædagogmedhjælper
Heidi U. Knudsen
Pædagog
Malene Larsen
Pædagog
AnneKristine W. Schultz
Pædagog

En del af Bulderby

Dorthe D. Nielsen
Pædagogmedhjælper

En del af Bulderby

Jane Mazanti
Pædagogmedhjælper

En del af Haletudserne

Anja K. Nielsen
Pædagog

En del af Haletudserne

Helle Sørensen
Pædagog

En del af Pippilong

Bente T. Poulsen
Pædagogmedhjælper

En del af Pippilong

Lena Jørgensen
Pædagog

En del af Udegruppen

Jesper G. Andersen
Pædagog

En del af Udegruppen