Hvem møder du her?

Birthe Hay Sørensen
Skoleleder

6267 1135

bhs@ryslingefriskole.dk

Joan Mogensen
Skolesekretær

6267 1135

kontoret@ryslingefriskole.dk

Anne Lambæk
Klasselærer i 9. klasse

Underviser i: Dansk, matematik, fællestime, biologi, idræt og fysik

Sevilla Æbelø
Klasselærer 6. klasse

Underviser i dansk, engelsk og billedfag

Laila Lilholt
Lærer

Underviser i: matematik, musik, specialundervisning og er matematikvejleder

Eyðvør á Fløtti
Klasselærer i 2. klasse

Underviser i: dansk, idræt, specialundervisning og er læsevejleder

Tina Nielsen
Lærer

Underviser i: specialundervisning, tysk og teater

Christopher Jensen
Klasselærer i 3. klasse

Underviser i: dansk, engelsk, tysk, historie, idræt og fællestime

Nicolai Bentholm Strøm
Klasselærer 7. klasse

Underviser i: engelsk, dansk, idræt, teater og IT

Marie-Terese Holm Brunse
Klasselærer i 8. klasse

Underviser i: dansk, engelsk, billedfag, musik, drama og kor

Lisbeth Berens Bang
Klasselærer i 4. klasse

Underviser i: dansk, billedfag, syning

Anja Nielsen
Specialundervisning
Sara Faurbye Larsen
Lærer

Underviser i naturfag, engelsk, kristendom, billedkunst og specialundervisning

Bent Rosenlund
Klasselærer i 5. klasse

Underviser i: dansk, musik og matematik

Asbjørn Bundesen
Klasselærer i 7. klasse

Underviser i:  matematik, musik, sløjd, teaters, fysik og valgfag

Mia Thestrup Henriksen
Klasselærer i 1. klasse

Underviser i: dansk, matematik, billedfag, madlavning og engelsk

Stella Tversted Pedersen
Børnehaveklasseleder
Marianne Breum
Læsehjælp og rengøring
Jørn Jensen
Pædagog, Pedelmedhjælper

SFO - Fritten & Klubben

Søren Frich Hansen
Leder af SFO
Ulla Haslund
Medhjælper i Fritten

 

 

Karina Vever
Pædagogmedhjælper i Fritten
Malene Hamann
Pædagog i SFO
Anita Vilhelmsen

Pædagogmedhjælper i børnehaveklasse og Fritten

Emil Klinke
Pædagogmedhjælper

Myretuen

Lars Galsgaard
Leder af Myretuen
Anja K. Nielsen
Pædagog, Souschef Myretuen
Malene Larsen
Pædagog
Dorthe D. Nielsen
Pædagogmedhjælper
Winnie Bonde-Hansen
Pædagogmedhjælper
Christian Skovgaard Felle
Pædagogmedhjælper
Helle Sørensen
Pædagog
Bente T. Poulsen
Pædagogmedhjælper
Lena Jørgensen
Pædagog
Karina H. M. Geisler
Pædagogstuderende 2. lønnede praktik
Jeanette Larsen
Barselsvikar
Camilla Nordtorp Uth
Pædagogmedhjælper
Oda Anemone Baslund Bohr
pædagog (på barsel)